Archiwum kategorii: Aktualności

RZYMSKIE WAKACJE WOLONTARIUSZY

Godziny szkoleń z trenerami, pokonane kilometry, wysokie temperatury i równie gorąca atmosfera – tak w skrócie można opisać wyjazd formacyjno-szkoleniowy 160 Liderów Wolontariuszy Studni Jakubowej do Rzymu w dniach 20-28 lipca 2015 roku. Zajęcia w Rzymie odbywały się w 6 grupach, nad którymi pieczę sprawowali opiekunowie wchodzący w skład Diecezjalnego Biura Światowych Dni Młodzieży. Każda z grup… Czytaj dalej »

Premiera

21 czerwca 2015r. w MCEW Studnia odbył się premierowy występ Przebojowych Warsztatów Musicalowych. Po niespełna półtoramiesięcznej wspólnej pracy młodzi zdolni artyści zaprezentowali swoje talenty  szerszej publiczności. Każdy wykonany przez muzyków utwór  zachwycał słuchaczy swą dbałością, jak i precyzyjnością wykonania. Śpiew grupy wokalnej cieszył uszy, zaś występy grupy choreograficznej cieszyły oczy zgromadzonych. Jednym słowem – widownia… Czytaj dalej »

JEDZIEMY DO WŁOCH!!!

Światowe Dni Młodzieży zbliżają się wielkimi krokami, których pierwszym etapem będą Dni w Diecezjach. Właśnie wtedy naszą diecezję odwiedzi blisko 5 tys. Pielgrzymów z różnych części świata. Nie przygotujemy się do tego wydarzenia bez Wolontariuszy. Dlatego też organizujemy wyjazd szkoleniowy do Włoch dla 220 wolontariuszy w dniach 20-29 lipca 2015 roku. Jego uczestnicy zostaną przeszkoleni… Czytaj dalej »

Synod Młodych

28-29 marca 2015r. odbył się Synod Młodych połączony z obchodami Niedzieli Palmowej. Na Orlen Arenie spotkali się przedstawiciele wszystkich parafii z naszej diecezji, z których większość stanowiły Parafialne Centra Światowych Dni Młodzieży. Młodzi pracowali w 10 grupach tematycznych dotyczących m.in. rodzin, parafii, nowej ewangelizacji, mediów, a następnie swoje przemyślenia przedstawili na ogólnym forum. Podsumowaniem ich pracy… Czytaj dalej »

Nowa strona fundacji Studnia

To jest nowa strona na temat fundacji Studnia. Witryna ma charakter informmacyjny, nie bierzemy odpowiedzialności za artykuły umieszczone na stronie.